magnetyczny rower

Sport w domu – rower magnetyczny

Wraz ze wzrostem technologicznym oraz pomysłowości ludzi, możliwością w dzisiejszych czasach staje się uprawianie sportu w domu, nie wychodząc na biegi podczas brzydkiej pogody. Za taki stan rzeczy odpowiada urządzenie jakim jest rower magnetyczny. Nazwany magnetycznym, gdyż odnosi się to do jego mechanizmu działania, w którym opór działa na zasadzie magnesu, a który to opór może być oczywiście regulowany, tak jak w przypadku innych rowerów stacjonarnych.

Dla kogo jest więc taki rowerek?magnetyczny rower

Z pewnością dla ludzi kochających sport, czy po prostu takich, który ze względów zdrowotnych chcą, bądź muszą, codziennie uprawiać sport. Już półgodzinna jazda dziennie świetnie wpływa na zdrowie – poprawia kondycję, układ krążenia, oraz pozwala zgubić zbędne kilogramy.

Dlaczego warto?

Stacjonarne rowery magnetyczne dają nam możliwość ruchu bez wychodzenia w domu. Jest to wspaniała możliwość szczególnie w sezonie jesiennym i zimowym, gdy jazda na rowerze na świeżym powietrzu staje się udręką.
Tutaj, za niewielką cenę oraz niewielką ilość miejsca, dostajemy możliwość zadbania o nasze zdrowie. Koszt takiego roweru to zazwyczaj od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Modele różnią się od siebie oporem oraz ilością danych na wyświetlaczu, jednak nie jest koniecznością kupowanie rowerka z najwyższej półki, aby cieszyć się jego najważniejszą funkcją – jazdą.
Podstawowy rowerek także powinien być wyposażony w wyświetlacz, z danymi takimi jak: spalone kalorie, przebyty dystans oraz czas, w którym uprawialiśmy trening.