Jak wybrać odpowiednią poręcz stacjonarną

Aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę podstawą są sumienne i systematyczne ćwiczenia. Oczywiście dobrane pod indywidualnym kątem, a także prawidłowe ich wykonywanie. Bardzo istotną rolę odgrywa również przy tym profesjonalny sprzęt oraz różnego rodzaju akcesoria. Jeśli chodzi o te drugie wybór jest obecnie bardzo duży.

Rodzaje poręczy oraz zalety ćwiczenia z nimidobra poręcz stacjonarna

Poręcze stacjonarne to proste ale solidne urządzenia, które znajdują zastosowanie w takich miejscach jak siłowanie, kluby fitness czy w domowym zaciszu. Obecnie w asortymencie sklepów możemy zaleźć różne ich rodzaje. Głównym kryterium ich podziału to sposób montażu. Dlatego możemy wyróżnić:

– poręcze stacjonarne (stojące)
– mocowane do ściany

Ćwiczenia na poręczy przynoszą bardzo wiele korzyści. Dzięki regularnym treningom nasz organizm staje się silniejszy oraz bardziej wytrzymały, kształtują i modelują się nasze mięśnie, nasza kondycja ulega znacznej poprawie przez co jesteśmy bardziej zadowoleni. Każdą poręcz możemy dostosować do własnych, indywidualnych potrzeb.

Zanim zdecydujemy się na zakup

Zanim zdecydujemy się na zakup poręczy stacjonarnych, warto zawrócić uwagę na kilka czynników. Jeśli interesuje nas model mocowany do ściany, najlepsze i najwygodniejsze będą te z regulowaną odległością rączek od ściany. Jeśli chodzi o stacjonarne warto sprawdzić czy w ich podstawie znajdują się specjalne belki wzmacniające.

Ceny za tego typu sprzęt są mocno zróżnicowane. Na rynku można znaleźć takie, które kosztują mniej niż 200 złotych ale również te, których cena sięga nawet powyżej 1000 złotych.