Czym kierować się podczas wyboru hulajnogi dla dorosłych?

Hulajnoga często kojarzona jest ze świetnym sposobem na zagospodarowanie czasu w aktywny sposób. Najczęściej jest ona wybierana przez osoby młode. Jak się jednak okazuje dorośli również pod tym względem znajdą coś dla siebie.
Hulajnogi dla dorosłych zostały zaprojektowane z myślą o osobach starszych, które pragną spędzić aktywnie swój wolny czas.

Waga użytkownika

Pierwszym aspektem, który należy wziąć pod uwagę jest dopuszczalna masa ciała. Wersja 80 kg wystarczy zapewne dla większości osób. Jeśli jednak jest się postawniejszym mężczyzną, są również hulajnogi dla dorosłych o maksymalnym obciążeniu 100 bądź 120 kg.hulajnoga dla dorosłych

Koła- gumowe czy pompowane ?

Gdy mowa już o samej wadze dopuszczalnej to nie sposób przejść obojętnie wokół kół, które będą zamontowane do hulajnogi. Do wyboru są gumowe lub pompowane.
Koła pompowane sprawdzą się przede wszystkim na prostych terenach utwardzonych i nieutwardzonych, pod warunkiem, że nie posiadają one dziur. Jeśli one występują to sama jazda jest utrudniona, a czasami wręcz niemożliwa.
Koła gumowe średnio radzą sobie na drogach nieutwardzonych.
Wybór powinien być uzależniony więc przede wszystkim od terenu, na którym będzie się jeździć.
Jeśli dostępnym miejscem jest asfalt dobrym rozwiązaniem może okazać się hulajnoga bez wbudowanych amortyzatorów.

Waga hulajnogi

Dla kobiet problemem może okazać się sama waga hulajnogi. Należy więc wybierać takie, których waga wynosi około 4-5 kg. Dla mężczyzn jest to raczej bez różnicy. Dla tych bardziej postawniejszych idealne mogą okazać się cięższe hulajnogi (8-9 kg).

Podsumowując, na wybór odpowiedniej hulajnogi składa się wiele czynników, takich jak waga osoby użytkującej oraz teren, po którym będzie się jeździć.