Co mierzy licznik rowerowy Sigma?

Licznik rowerowy to sprzęt, który przyda się każdemu entuzjaście jazdy na rowerze. Sprawdzi się zarówno u amatora oraz u profesjonalisty.

Czym się on charakteryzuje?

Taki licznik (tzw. komputer rowerowy) jest prosty w montażu (bez używania narzędzi) i łatwy do ustawienia. Najczęściej posiada nieskomplikowany, kilkurzędowy, podświetlany wyświetlacz z pełnym tekstem. Profesjonalny licznik rowerowy Sigma posiada też wszechstronne funkcje. Ma automatyczny start/stop i pamięć wewnętrzną zapobiegającą utracie danych podczas wymiany baterii, a także możliwość zaprogramowania serwisu przez UFSB. Jest to również sprzęt wodoodporny. To, co wskazuje licznik można podzielić na dwie kategorie. Są to:

  1. Funkcje rowerowe: prędkość aktualna, prędkość średnia, porównanie prędkości aktualnej ze średnią, prędkość maksymalna, dystans wycieczki, dystans całkowity roweru (niedostępny w trakcie jazdy), oddzielny licznik dystansu (uruchamiany ręcznie).
  2. Funkcje czasu: zegar, stoper, czas, jazdy, całkowity czas jazdy roweru (niedostępny w czasie jazdy).

 

Przydatne funkcje

W przypadku dłuższych wycieczek, przydatna może się opcja nawigowania, którą ma licznik rowerowy z GPS. Co ważne, każdy licznik  Sigma składa się z wyświetlacza LCD (który mocuje się na kierownicy) i czujników (czyli magnesów) instalowanych na kole i trójkącie przednim albo tylnym. Bezprzewodowy licznik nie wymaga łączenia tych elementów, dlatego jest łatwiejszy w montażu (niż model przewodowy).