Atlas do siłowni i do domu

Wszechstronność atlasów do ćwiczeń sprawia, że znaleźć je można zarówno w siłowniach jak też w domach. Na atlasach można wykonywać bardzo różnorodne ćwiczenia, co pozwala na zapewnienie zarówno możliwości realizowania treningów ogólnorozwojowych jak też różnych partii mięśni. Dopasowując różne uchwyty do atlasów można wykorzystać wszystkie funkcjonalności tego urządzenia.

W atlasie treningowych nie musi być używany jeden uchwyt do atlasu, ale można wykorzystać również dodatkowe uchwyty. W sklepach sportowych można znaleźć bardzo duży wybór takich elementów jak między innymi gryfy, uchwyty, drążki do atlasów.

Wybór elementów do atlasów

Im więcej posiada się uchwytów tym można realizować więcej ćwiczeń. Warto z tego powodu zapoznać się z różnymi uchwytami, które dostępne są na rynku. W sklepach sportowych znaleźć można między innymi:
– obrotowe uchwyty, które pozwalają ćwiczyć z użyciem jednej ręki i wykonywać ćwiczenia choćby na plecy
– uchwyty zaczepowe, które posiadają obrotowe wałki pozwalają na wykonywanie ćwiczeń na barki.
W atlasach treningowych wykorzystywać można między innymi drążki. Proste drążki pozwalają na realizowanie ćwiczeń na klatkę piersiową. Ćwiczyć można wówczas w stylu martwego ciągu czy podrzutów. Natomiast drążki łamane pozwalają na realizowanie takich partii mięśni jak bicepsy, tricepsy. Tego rodzaju drążki mogą również mieć odmiennie uformowaną rączkę, co pozwala na dobranie złamanego drążka pod kątem intensywności treningu, który chce się realizować na poszczególne partie mięśni.